Sandokain junioreille 13 mitalia SM-kilpailuissa

Share |
22.04.2018

SM_Kerava2018_1.JPG

















SM_Kerava2018_3.JPG
















Lauantaina kamppailtiin Keravalla junioreiden ja sonen-sarjojen (30+) suomenmestaruuksista Kurkelan koululla. Yhteensä tapahtuma keräsi paikalle lähes 70 taidokaa 22 eri kilpailusarjassa.
Sandokaista mukana oli peräti 16 kilpailijaa, jotka nappasivat kilpailuista yhteensä 13 mitalia! Upea suoritus, kiitos kaikille kilpailijoille ja onnea mitalisteille!

Lähes 20 vapaaehtoisen voimin saatiin vietyä läpi hieno kisapäivä. Lämmin kiitos kaikille osallistuneille, jotka mahdollistitte koko tapahtuman järjestämisen!

Kisatunnelmaan pääset vierailemalla Sandokain kuvat.fi sivustolla. Päivitämme tapahtumakuvia sivuille mahdollisimman pian.

SM_Kerava2018_2.JPG


















Kuvat: Katja Alakotila

Tulokset (tulokset nähtävillä kokonaisuudessaan Kihapin kautta)

Taido Trick Track (taitorata) 4-6v.: 1) Jesse Jormanainen, Sandokai (Kerava), 2) Elmo Karjalainen, Sandokai

Taido Trick Track (taitorata) 7-9v.: 1) Eeli Kajasviita, Järvenpään Taidoseura, 2) Eveliina Lipponen, Sandokai, 3) Aaron Koskinen, Sandokai, 4) Laura Ruotanen, Järvenpään Taidoseura

Taido Trick Track (taitorata) 10-11v.: 1) Väinö Pellikka, Sandokai, 2) Kristian Lindeberg, Espoon Taido, 3) Vilma Perttula, Järvenpään Taidoseura, 4) Onni Ylirisku, Sandokai

O-jissen (hännänryöstö) 4-6v.: 1) Jesse Jormanainen, Sandokai, 2) Elmo Karjalainen, Sandokai

O-jissen 7-9v.: 1) Eveliina Lipponen, Sandokai, 2) Aaron Koskinen, Sandokai, 3) Minttu Välitalo, Järvenpään Taidoseura, 4) Topias Peltonen, Sandokai

O-jissen 10-11v.: 1) Indár Holmström, Helsingin Taido, 2) Väinö Pellikka, Sandokai, 3) Martti Metsoila, Sandokai

A-pojat hokei: 1) Oliver Waltari, Järvenpään Taidoseura, 2) Tomi Kajasviita, Järvenpään Taidoseura, 3) Miska Tähtinen, Asikkalan Taido, 4) Manjo Haapala, Sandokai

A-pojat jissen: 1) Oliver Waltari, Järvenpään Taidoseura, 2) Tomi Kajasviita, Järvenpään Taidoseura, 3) Miska Tähtinen, Asikkalan Taido, 4) Eetu Järvinen, Asikkalan Taido

A-tytöt hokei: 1) Mirva Virtanen, Asikkalan Taido, 2) Elina Assiep, Asikkalan Taido, 3) Silja Sillanpää, Turun Taidoseura, 4) Tytti Häme, Asikkalan Taido,

A-tytöt jissen: 1) Silja Sillanpää, Turun Taidoseura, 2) Elina Assiep, Asikkalan Taido, 3) Tytti Häme, Asikkalan Taido, 4) Mirva Virtanen, Asikkalan Taido

B-pojat hokei: 1) Ossi Kajasviita, Järvenpään Taidoseura, 2) Veeti Virtanen, Asikkalan Taido, 3) Nestori Hujala, Jigotai (Jyväskylä), 4) Eetu Nieminen, Järvenpään Taidoseura

B-pojat jissen: 1) Veeti Virtanen, Asikkalan Taido, 2) Nestori Hujala, Jigotai

B-tytöt hokei: 1) Sanni Waris, Järvenpään Taidoseura, 2) Anni Virtanen, Jigotai, 3) Ronja Enkovaara, Porvoon Taidoseura, 4) Anni Nieminen, Järvenpään Taidoseura

B-tytöt jissen: 1) Byar Meh, Porvoon Taidoseura, 2) Ronja Enkovaara, Porvoon Taidoseura, 3) Sanni Waris, Järvenpään Taidoseura, 4) Jade Vehkaoja, Sandokai

C-juniorit hokei: 1) Kristian Lindeberg, Espoon Taido, 2) Indár Holmström, Helsingin Taido, 3) Väinö Pellikka, 4) Akseli Anoschkin, Sandokai

Sonen Mei Hokei 30+: 1) Kirsti Maaniemi, Yliopiston Taido (Helsinki), 2) Reija Haara, Järvenpään Taidoseura, 3) Lotta Ruokanen, Yliopiston Taido, 4) Mari Pilvesvuori, Järvenpään Taidoseura

Sonen In/Tai Hokei 30+: 1) Marianne Malm, Yliopiston Taido, 2) Susanna Korolainen, Tampereen taido, 3) Mari Pilvesvuori, Järvenpään Taidoseura, 4) Jari Viitanen, Sandokai

Sonen Sei Hokei 30+: 1) Marianne Malm, Yliopiston Taido, 2) Mari Pilvesvuori, Järvenpään Taidoseura, 3) Lotta Ruokanen, Yliopiston Taido, 4) Johanna Ruokosalmi, Lahden Sugata

Sonen jissen 30+ miehet: 1) Markku Valkeapää, Porvoon Taidoseura, 2) Kari Hakuli, Kouvolan Taido, 3) Tapani Vehkaoja, Vantaan Taido

Sonen jissen 30+ naiset: 1) Susanna Korolainen, Tampereen taido, 2) Marianne Malm, Yliopiston Taido, 3) Kirsti Maaniemi, Yliopiston Taido, 4) Lotta Ruokanen, Yliopiston Taido

Sonen dantai hokei (joukkueliikesarja): 1) Kumakai (Nummela)-Järvenpää, 2) Yliopiston Taido -83, 3) Yliopiston Taido, 4) Lahden Sugata

Juniorit dantai hokei: 1) Asikkalan Taido, 2) Sandokai, 3) Järvenpään Taidoseura

 

 

 

23.09.2018Syksyn ilmoittautuminen avattu Suomisportiin!
04.06.2018Kesätreenit alkavat!
24.04.2018Treenit peruttu to 26.4.!
22.04.2018Sandokain junioreille 13 mitalia SM-kilpailuissa
19.04.2018Tervetuloa seuraamaan SM-kilpailuja 21.4.
10.04.2018Taido Core peruttu ke 11.4.!
29.03.2018Sandokaille mitaleja Kouvola-cupissa 24.3.
27.02.2018Danleiriltä seuraan uusi vyöarvo
13.12.2017Salikisoissa palkittiin seuran ansioituneita taidokoita
30.11.2017Itsenäisyyspäivän harjoitukset ja treeniaikataulut vuoden vaihteessa

Siirry arkistoon »